E-Sigara ve Sigara arasında Fark

Neredeyse Kokusuz

Neredeyse Kokusuz

Tütün sigaralarda çok sayıda sorun var, ama en çok dikkat çeken biri kesinlikle koku. Elektronik sigara ile koku neredeyse hiç yokGiysileriniz veya eviniz sigara kokusuna maruz kalmaz. Aynı zamanda en önemlisi ağzınız kokmaz. Bununla beraber dişlerinizi sarartmaz. Ağzınızda acı bir tat bırakmaz. Likitin hoş bir tadı kalır.

Uygun maliyetli

Uygun maliyetli

Bir paket sigaranın günlük maliyeti ortalama olarak 8.00TL olarak düşünürseniz ortalama olarak altı ayda 1440 TL para harcarsınız. en iyi elektronik sigarayı bile alsanız bunun en fazla 4/1'ni ödersiniz. Kaldı ki zaman içerisinde çok daha düşük maliyetlere gelecek. Sadece günlük likit maliyetiniz ortalama 2,5 tl dir. Aynı zamanda işinize katacağı performansı ve yapmış olduğunuz sağlık harcamalarını da hesaba katarsanız elektronik sigara neredeyse 0 denilecek kadar az maliyetlidir. Elektronik Sigara sigaraya göre çok daha tasarrufludur.

Duman Safer

Yangın Riski

Türkiye'de sigaranın çıkarmış olduğu yangın sayısı hiç de azımsanmayacak kadar yüksektir. Sürekli elinizde gezdirmiş olduğunuz bir ateşin ne kadar zarara verebileceğini bir düşünsenize. Sigara kaynaklı çıkan yangınlarda bir çok insanımız hayatını kaybetmekte ve maddi zarara uğramaktadır. Elektronik sigaranın yangın riski çok düşüktür. Sadece eski nesil bataryaları şarj ederken dikkatli olmanız yeterli. Onun dışında kullanırken her hangi bir yangına sebep olması milyarda bir olasılıktır.

Tütünsüz

Tütün Yok

Dünya Sağlık örgütü tarafından yapılan araştırmada mutlak bir gerçek varki oda elektronik sigara sigaradan çok daha az zararlıdır. Nikotin sağlığınıza direk zarar vermez. Zarar veren tütünde olan karbon monoksit ve zifir gibi kansorejen maddelerdir. Elektronik sigarada bu maddeler olmadığı gibi sigaraya oranla çok az bir kimyasal bulunmaktadır. Buda sizi bu alışkanlıktan kurtarmak için yapılan bir psikolojik ve alışkanlık değiştirme tedavisidir. 

Sosyal Kabul Edilebilir

Sosyal ve Kabul Edilebilir

Şu an tüm ülkelerde ve FDA'da (Dünya Sağlık Örgütü) Elektronik sigara ile ilgili düzenlemeler ve yasalar hazırlansa da elektronik sigara artık insanlar tarafından tanınıyor. Sigaraya göre daha kabul edilir. Kullanıcıların çoğunluğu eski sigara tiryakilerinin olması kullanıcıların takdir edilme hissine sebep oluyor. Evin içerisinde ve iş yerinde sigaraya kıyasla daha çok tercih ediliyor. 


En popüler kategoriler: